BZNR Forum Index
Author Message

<  Lice za BZR  ~  Nedoumice oko gradilišta i poslova BZR

bojan
Posted: Fri Jul 22, 2011 14:01 Reply with quote
Pozdrav!

Nedavno sam položio ispit o praktičnoj osposobljenosti za obavljanje poslova u oblasti BZR i nemam iskustva u radu. Još uvek čitam i čitam uredbe, pravilnike, zakone, forume itd. Pokušavam što više na taj način da uđem u celu priču.
Međutim, firma u kojoj odnedavno radim kao lice za BZR između ostalog se bavi i montiranjem silosa. Moja firma ne radi više postavljanje tih silosa slanjem svojih radnika na gradilišta nego angažuje drugu firmu koja im to radi.
Mene zanima da li ja mogu da na tom gradilištu budem lice za BZR (sa samo uverenjem o položenom ispitu) ili je potrebno da se angažuju koordinatori za BZR u fazi izrade i u fazi izvođenja radova koji imaju diplome, iskustva, licence i sve ostalo što se traži u "Uredbi o BZR na privremenim i pokretnim gradilištima"?

Da li ja uopšte mogu da budem zadužen za nešto u vezi sa BZR na tom gradilištu?

Hvala.
View user's profile Send private message
gociliya
Posted: Fri Aug 12, 2011 13:05 Reply with quote
Pozdrav!
Ja mislim ovako: ako si ti lice za bznr u svojoj firmi, svakako da imaš obaveze bez obzira na vrstu radova. Ako su kooperanti u pitanju, oni prihvataju vaše uslove i mere za bezbednost, tako da i njih kontrolišeš. Koordinatori su obavezni od 1. jula, naravno sa svojim licencama.
I ja sam nedavno položila, snalazim se u hodu, ali kod nas je tako u firmi.
Sasa Milosavljevic
Posted: Fri Aug 26, 2011 11:08 Reply with quote
Pozdrav
Bojane koliko ja mogu da razumem Vaša firma na gradilištu se na pojavljuje kao izvođač radova, što znači da Vi nemate obavezu obavljanja poslova lica za BZR jer ponavljam Vaša firma ne učestvuje kao izvođač radova.
Svaki izvođač ima obavezu da angažuje svoje lice za BZR i za radove koje izvode na predmetnom gradilištu izradi elaborat o uređenju gradilišta.
Investitor ima obavezu angažovanja koordinatora u fazi projektovanja i koordinatora u fazi izvođenja radova, ako za to postoje zakonske osnove koje su definisane Uredbom o BZR na privremenim i pokretnim gradilištima.
Jelenica
Posted: Fri Jun 20, 2014 14:38 Reply with quote
Da li samo gradilista preko 300m2 imaju obavezu da imaju koordinatora, a ostali lice za bezbednost?

Da li neko moze da mi prosledi elaborat o uredjenju gradilista da vidim kako izgleda?

All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum